Bugünün Çeyrek Altın Fiyatı

Son Güncelleme : 06:40 Cumartesi 29 Ağustos 2026

Çeyrek Altın

590,000,000 İRR ٪0.00
Gerçek Fiyat 535,260,000 İRR
Balon Tutarı(%)
(10.23%)5,474,000

Cumartesi 29 Ağustos 2026 tarihinde Çeyrek Altın fiyatı piyasada 59,000,000 İran Riyali oldu. Bu, düne göre 0 İRR (0.00%) değişmediği anlamına gelir. Dün, Çeyrek Altın 59,000,000 İran Riyali üzerinden işlem görüyordu.

Çeyrek Altın geçmiş fiyat değişimleri(IRR)

En Düşük (İRR)En Yüksek (İRR)
Son 24 saat590,000,000590,000,000
Son 7 gün555,000,000630,000,000
En Düşük (İRR)En Yüksek (İRR)
Son 30 gün520,000,000630,000,000
Son 365 gün265,000,000667,170,000

Çeyrek Altın fiyat arşiv grafiği (IRR)

Bugünkü Çeyrek Altın fiyatı neye dayanıyor?

Küresel altın onsu 4,454.92 $
Dolar kuru (serbest piyasa) 2,039,000 İRR
Çeyrek Altın gerçek değeri 535,260,000 İRR
Piyasa fiyatı 590,000,000 İRR
Balon (fark) +10.23%

Gerçek değer ≈ (ons fiyatı × dolar kuru ÷ 31,1) × saflık. Piyasanın bunun üzerinde ödediği kısım, yurt içi arz-talebe bağlı balondur.

Çeyrek Altın balonu şu an yüksek mi?

"Balon", piyasa fiyatı ile içindeki altının gerçek değeri arasındaki farktır. Kendi geçmişiyle karşılaştırmak, aynı altın için normalden fazla mı az mı ödediğinizi gösterir.

Şu anki balon 10.23%
30 günlük ortalama 11.09%
90 günlük ortalama 17.10%
1 yıllık ortalama 19.70%
Yıl içindeki en düşük 0.28% (26 Mart 2026)
Yıl içindeki en yüksek 44.47% (30 Ağustos 2025)

Çeyrek Altın için bugünkü balon, bir yıllık ortalamasının yaklaşık 9.47 puan ALTINDA — tarihsel olarak dar taraf.

Bunlar geçmiş verilerdir, yatırım tavsiyesi değildir.

Çeyrek Altın getirisi: daha önce alsaydınız?

Her satır, o tarihte Çeyrek Altın için 1,000,000,000 İRR yatırıldığını varsayar ve bugünkü değerini, aynı dönemdeki dolar getirisiyle birlikte gösterir.

Alım zamanı Çeyrek Altın değişimi Bugünkü değeri Aynı dönemde dolar
1 ay önce +10.3% 1,102,803,738 +5.9%
6 ay önce −1.7% 983,333,333 +22.5%
1 yıl önce +104.9% 2,048,611,111 +100.0%
3 yıl önce +490.6% 5,905,905,906 +314.0%

Geçmiş performans gelecek fiyatların göstergesi değildir; işçilik ve vergiler hariçtir.

Bütçemle ne kadar alabilirim?

Güncel fiyatlarla ne alabileceğinizi görmek için tutar girin.

Çeyrek Altın adedi
18 ayar altın (gram)
Emami altın adedi

Çeyrek Altın Sikke

Çeyrek sikke, 1979 yılından bu yana İran Merkez Bankası tarafından basılan resmi altın paralar arasında yer alır. Daha uygun fiyatı sayesinde, küçük yatırım, hediye ya da dönemsel alım için ideal bir seçenektir.

İsimlendirme Hakkında Önemli Not

Tam altın sikkeler "İmami" veya "Bahar Azadi" olarak bilinse de, çeyrek sikke için bu terimler kullanılmaz. Tüm tasarımlar sadece "Çeyrek Sikke" olarak adlandırılır.

Teknik Özellikler

  • Basım Yılı Başlangıcı: 1979'dan günümüze
  • Toplam Ağırlık: 2.03325 gram
  • Ayar: 21.6 ayar (%90 altın)
  • Saf Altın Miktarı: 1.8305955 gram
  • Çap: 16 mm

Tasarım

  • 1991 öncesi: Eski Bahar Azadi tasarımı
  • 1991 sonrası: İmami tasarımı (İmam Humeyni ve İmam Rıza türbesi)

Diğer Sikkelerden Ayırt Etme

  • Çapı küçüktür: 16 mm
  • Paket üstünde "Çeyrek Sikke" ibaresi bulunur

Yatırım Uygunluğu

Düşük fiyatı ve kolay likiditesi ile çeyrek altın, küçük yatırımcılar ve hediyelik alımlar için idealdir.

Fiyat (IRR) + Değişim Gerçek Fiyat Balon Tutarı(%)
24 Ayar Altın (Mesgal) 934,000,000 İRR0.00% 945,550,000 İRR -1,155,000(-1.22%)
18 Ayar Gram Altın 215,614,800 İRR0.00% 218,280,000 İRR -266,520(-1.22%)
Tam Altın (İmami) 2,160,000,000 İRR0.00% 2,133,410,000 İRR 2,659,000(1.25%)
Bahar Azadi Altını 2,120,000,000 İRR0.00% 2,133,410,000 İRR -1,341,000(-0.63%)
Yarım Altın 1,090,000,000 İRR0.00% 1,068,040,000 İRR 2,196,000(2.06%)
grem sekke 290,000,000 İRR0.00% 264,470,000 İRR 2,553,000(9.65%)
Ons Altın Dolar(XAU) 4,454.92$0.13% - -(-)
Ons Gümüş Dolar(XAG) 66.37$0.02% - -(-)

SSS

Yorum Yapma

Yorumunuzu yazın (e-posta adresiniz yayınlanmayacak)

Son Yorumlar (0 yorum)